QUICKWOOD – technika szlifowania

Firma QuickWood w swojej ofercie posiada ponad 50 standardowych maszyn, wykorzystywanych do szlifowania elementów prostych, krzywoliniowych, profilowych i łukowych. Wszystkie maszyny są dostosowane do indywidualnych wymagań i oczekiwań klientów. Oferta asortymentowa obejmuje od ręcznej maszyny aż po duże automatyczne maszyny taśmowe z indywidualnym oprogramowaniem.

System QuickWood

Technika szlifowania QuickWood wykorzystuje jedyne w swoim rodzaju opatentowane oscylujące dyski szlifujące QUICK-Disc oraz ściernice listkowe QUICK-Star. Jak i QUICK-Flex – kombinacjię materiału ściernego i wymiennych szczotek. Technika szlifowania QuickWood może być stosowana zarówno przed gruntowaniem jak i do szlifowania elementów wstępnie polakierowanych.

Szlifowanie wykańczające

Podczas szlifowania wykończeniowego drewna za pomocą systemu QuickWood usuwane są z powierzchni elementu włókna drewna, a także drobinki kurzu. Główna zaletą tej techniki jest fakt, że podczas szlifowania nie jest naruszana delikatna powierzchnia drewna.

Szlifowanie pomiędzy lakierowaniem

W momencie zetknięcia się luźnych włókien drewna z wilgocią np. lakierem czy zaprawą wodną powstaje napięcie na powierzchni elementu i włókna drewna podnoszą się. W takich przypadkach konieczne jest szlifowanie elementów wstępnie polakierowanych. W odróżnieniu od innych systemów technika szlifowania QuickWood usuwa tylko te zbędne cząstki nie naruszając przy tym powierzchni obrabianego elementu.  Jednocześnie system szlifowania jest bardzo elastyczny, dociera wewnątrz profili, gdzie mało który inny, nie manualny system by dotarł.

Przygotowanie

W celu zapewnienia efektywności systemu QuickWood konieczne jest właściwe przygotowanie obrabianego elementu. Wymagane jest zastosowanie małej ilości lakieru oraz czyste, nie zakurzone pomieszczenie do lakierowania. W przypadku, gdy lakier zmiesza się z drobinkami pozostałymi po szlifowaniu, lub gdy jest on za grubo nałożony, system QuickWood nie będzie skuteczny i nie będzie w stanie usunąć wszystkich cząstek. Z tego względu, że system QuickWood nie narusza powierzchni obrabianego elementu, usuwane są tylko te cząstki, które przebijają położony lakier.

Woskowanie wykończeniowe

Woskowanie wykończeniowe nabiera w ostatnim czasie coraz większego znaczenia. Wykorzystuje się zazwyczaj 100% wosk, mieszankę oleju i wosku lub mieszankę tradycyjnego lakieru gruntującego i wosku. Dzięki ich zastosowaniu zmniejsza się intensywność zapachu rozpuszczalnika. Spełnia to wymagania klientów, którzy z jednej strony cenią sobie zalety jak przyjemny dotyk powierzchni oraz zapach, a z drugiej kładą nacisk na przyjazne środowisku właściwości. Wykorzystuje się w tym celu QN-S-LADER (włókno sizalowe / skóra) lub szczotki Quick- Flex (warstwa szlifująca / włókno sizalowe).

Spółka QuickWood została założona w Danii w roku 1975. Oddziały QuickWood istnieją na całym świecie, w Niemczech, Ameryce, Danii, Francji, Rosji i Włoszech. Na podstawie stałej współpracy z klientami, ich sugestii i wskazówek oraz naszego doświadczenia  powstają nowe konstrukcje maszyn, stale unowocześniane i doskonalone.