Hoffmann – technika łączeń

Idea połączeń poprzez wcisk typu HOFFMANN polega na precyzyjnym łączeniu dwóch elementów za pomoca łącznika, czesto określanego jako jaskółczy ogon. Połączenie takie jest wyjątkowo stabilne. Techniką tą można łączyć elementy zarówno gładkich powierzchni – na płasko, jak i profilowanych – pod skosem. Do zalet tego wyjątkowego systemu łączenia elementów drewnianych możemy zaliczyć: łatwość wykonania, wytrzymałość, wydajność i estetykę.

Oferujemy szeroki wybór wcisków celem dostosowania odpowiedniej wielkości łącznika do jego zastosowania. Proponujemy cztery standardowe rodzaje wcisków o różnych długościach, co gwarantuje możliwość doboru odpowiedniego rodzaju wcisku do wszystkich połączeń.
Wciski HOFFMANN wykonane są z wysokiej jakości polimerów w kolorze brązowym. Oczywiście można je zamówić w każdym innym kolorze, formie i długości. Dostępne są również wciski wykonane z różnych gatunków drewna (dąb, jesion, buk, meranti, orzech itp.) i z aluminium – dla bardzo obciążonych połączeń.
W zastosowanym systemie wewnętrzna powierzchnia wcisku nie jest gładka, lecz posiada ząbki, które wciskają się w materiał silnie spajając jego elementy.
Zarówno w rzemiośle jak i w przemyśle połączenia na wciski Hoffmann są bezproblemowe i racjonalne. Do stosowania w produkcji pojedynczej jak i seryjnej.

Do frezowania wpustów pod wcisk oferujemy maszyny firmy HOFFMANN. Może to być maszyna ręczna, stołowa jak i klasyczny, stacjonarny model. Są dostępne również pneumatyczne maszyny na jeden, dwa lub więcej wcisków z automatycznym sortowaniem. Oferujemy również maszyny do jednoczesnego cięcia elementów pod kątem i frezowania wpustów.

Łączniki HOFFMANN można stosować zarówno w drobnych jak i masywnych konstrukcjach. Do połączenia w listwach przyszybowych, ramkach, listwach ozdobnych, wieńcach, cokołach, elementach profilowanych, płytach, przy wykańczaniu wnętrz, konstrukcjach ze słupkami przy elewacjach, ogrodach zimowych, domach z bali. 

Hoffman Katalog PL

Pobierz katalog produtów w języku polskim, aby poznać pełna ofertę

Hoffman Katalog DE

Pobierz katalog produtów w języku niemieckim, aby poznać pełna ofertę

Hoffman Katalog GB

Pobierz katalog produtów w języku angielskim, aby poznać pełna ofertę