Prezentacja wybranych maszyn

KSF-mini Frezarka do szprosów krzyżowych Stegherr

Frezarka specjalistyczna do racjonalnej produkcji połączeń szprosów krzyżowych w małych seriach.

Metody pracy

Za pomocą frezarki KSF-mini można wykonać szybko i dokładnie wszystkie występujące w praktyce połączenia szprosów krzyżowych. Dokładne frezowanie jest osiągnięte również dzięki temu, że element jest obrabiany z trzech stron w jednym mocowaniu. Element zmienia pozycję razem z urządzeniem mocującym.
Przy pomocy specjalnego frezu profilowego i kompletu pił są wykonywane frezowania dla połączenia szprosu krzyżowego.
Napęd narzędzia jest uruchamiany dzięki dwom silnikom. Mocowanie elementu następuje automatycznie. Frez profilowy znajduje się na tzw. mostku. Piły podcinające są ustawiane (regulowane) w stosunku do frezu profilowego dzięki pierścieniom. Maszyna jest standardowo ustawiona na frezowanie elementów o maksym. przekroju 53×72 mm.

KSF-2E Frezarka do szprosów krzyżowych Stegherr

Z elektrycznym ustawianiem powtarzalnych i różnych pozycji frezowania w obrębie jednego elementu wraz monitorem

Metody pracy

Specjalistyczna frezarka do racjonalnej produkcji połączeń szprosów krzyżowych wraz z elektronicznym ustawianiem pozycji frezowania (standardowa długość prowadnicy dla elementów do 2200mmm, dokładność +/-0,2mm) . Frezowania wykonują agregaty dolny i górny, wycinanie trzeci agregat w jednym takcie pracy. Prędkość posuwu agregatów frezujących jest regulowana bezstopniowo. Wszystkie agregaty frezujące obrabiają nieruchomy, zamocowany element.
Górny i dolny komplet narzędzi może być osobno ustawiany na żądaną wysokość.
Umożliwia to szybkie ustawienie maszyny na inną grubość elementu.
Narzędzia są napędzane poprzez dwa silniki trójfazowe każdy po 1,1 kW.
Odległości żądanych pozycji frezowania i ich ilość podaje się i zapisuje w pamięci urządzenia do elektronicznego ustawiania. Podajemy również się ilość elementów do obróbki.

KSF-2/4 Frezarka do szprosów krzyżowych Stegherr

Specjalistyczna frezarka do racjonalnej produkcji połączeń szposów krzyżowych.

Metody pracy

Frezowanie następuje w jednym cyklu roboczym poprzez 3 agregaty frezujące górny i dolny. Prędkość posuwu agregatu frezującego jest regulowana bezstopniowo. Cała grupa narzędzi frezujących obrabia nieruchomy element.

Górny i dolny zestaw narzędzi może być oddzielnie ustawiany na wysokości. Pozwala to na szybkie dostosowanie maszyny do innej grubości drewna. Napęd narzędzi jest zapewniony poprzez dwa silniki elektryczne o mocy 1,1kW. Po ustawieniu elementu obrabianego i wciśnięciu przycisku następuje automatycznie dociskanie, frezowanie i zwolnienie docisku. Ta metoda pracy z systemem prowadnic gwarantuje wysoką jakość wykonania.
Zamontowanie dodatkowego czwartego agregatu do wpustów umożliwia obróbkę szprosów poziomych i pionowych bez potrzeby ich obracania ich o 180°. Zapewnia to czystą obróbkę „bez wyrwań” widocznej strony elementu.

KF-mini Frezarka do kontrprofili Stegherr

Centrum obróbcze do wykonywania czystych „bez wyrwań“ kontrprofili uprzednio wyprofilowanych elementów..

Metody pracy

Maszyna frezuje za pomocą 2 przeciwbieżnych agregatów z prawej i lewej strony do połowy elementu. W rezultacie otrzymuje się perfekcyjny kontrprofil bez wyrwań.Elementy należy dokładnie dociąć do wymaganej długości. Mocowanie obrabianego profilu wykonuje się ręcznie. Maksymalny przekrój obrabianego elementu ro 50 x 30 mm. Ilość obrótów wynosi 12.000 obr/min. Moc 2,5 kW, a zasilanie 400V/50Hz.

KF-1 -Frezarka do kontr-profili Stegherr

Maszyna KF-1 służy do wykonywania kontrprofili.

Metody pracy

Dzięki dwóm pionowym wrzecionom obracających się w przeciwnych kierunkach zapewnia precyzyjną obróbkę bez wyrwań. Proces jest całkowicie automatyczny, maszyna kontrolowana przez PLC. Dodatkowo KF-1 można wyposażyć w ciśnieniową nakładarkę kleju i stację wstrzeliwania kołków.

FD-Junior Frezarka do nawiercania i kołowania Stegherr

Wiertarka do kołków STEGHERR typu FD-junior to solidna, wysokiej jakości maszyna do kołkowania dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Metody pracy

Maszyna ma uniwersalne zastosowanie do wszystkich prac związanych z wierceniem i kołkami, które odbywają się w produkcji okien i drzwi. Duża powierzchnia wiercenia dla maksymalnych wymiarów detalu 250 × 140 mm i średnic wiercenia od 6 do 8 mm obejmuje wszystkie obszary konstrukcji okien i drzwi.

BOF Frezarka do elementów łukowych Stegherr

Specjalistyczna frezarka do profilowania łukowych i giętych z drewna litego lub klejonego.

Metody pracy

Frezowanie następuje od góry w kierunku współbieżnym lub przeciwbieżnym.
Razem 5 rolek posuwowych samodzielnie dopasowuje się do kształtu elementu i stabilnie bez wyrwań prowadzi element w maszynie.

BV Urządzenie do posuwu elementów łukowych Stegherr

Urządzenie do racjonalnego profilowania i falcowania listew oraz elementów giętych i łukowych. BV jest dodatkowym urządzeniem do standardowej pionowej frezarki stołowej z trzpieniem pionowym.

Metody pracy

Obrabiany przedmiot jest bezpiecznie prowadzony przez narzędzie frezujące bez zniekształceń profilu.
Zarówno masywne elementy ramy okiennej, jak i delikatne listwy, mogą być obrabiane za pomocą tego urządzenia w formie prostej czy wygiętej.